Як склалися стосунки кита та дельфіна з людиною


Якщо ви бували біля моря, а тим більше занурювалися під воду, ви напевнобачили дельфінів. І, звичайно, всім нам з дитинства знайома добрапосмішка дельфінів - всі бачили її на фотографіях, картинках і вмультиках. Завдяки фільмам і мультфільмам у кожного з нас склався свійобраз, свій уявний «портрет» дельфіна. А що ми знаємо про справжніхдельфінів? Давайте познайомимося з цими дивними створіннями ближче.
Дельфінине є рибами - це ссавці. Вони теплокровні, живородні, вигодовують своїхдитинчат молоком, мають легені і дихають повітрям.
Далекі предкидельфінів спочатку вийшли на сушу, а потім, через деякий час, зновуповернулися у воду. Але в анатомії дельфінів до цих пір збереглисяосновні ознаки сухопутних ссавців, такі як структура скелета ірозташування внутрішніх органів. У дельфінів навіть є волосяний покрив -одна з основних рис, яку тварини придбали на суші. Правда, волосянийпокрив дельфінів мінімальний. Знахідки копалин предків дельфінадозволяють простежити стадії еволюції від сухопутного ссавця з чотирмалапами до морського ссавця з редукованими кінцівками.
Дельфіни маютьдивну фізіологічну схожість з людьми. У них таке ж чотирикамерне серце,дуже близький склад крові і температура тіла. Розмір мозку цього ссавцяцілком можна порівняти з розміром мозку людини (хоча він трохи перевищуєлюдський).
У дельфінів є зір, слух, дотик - словом, всі ті жвідчуття, що й у людини, за винятком нюху. Дельфіни не розрізняютьзапахів. На відміну від більшості морських тварин, у дельфінів немаєніздрів, але зате у них є вуха, і вони мають чудовий слух. Вухарозташовані позаду очей і виглядають як два невеличких отвори розміромприблизно з шпилькову голівку. Як правило, дельфіни можуть чути звукичастотою більше 150 кілогерц. Людина в середньому розрізняє звукичастотою лише до 22 кілогерц.
Але, незважаючи на те, що дельфіничують звуки такої високої частоти, самі вони зазвичай виробляють звукичастотою 1,5 - 11,0 кілогерц. У дельфінів немає голосових звязок.Замість цього вони використовують систему повітряних мішків,розташованих під дихалом. Щоб видавати свист, дельфіни переганяютьповітря туди і назад між чотирма повітряними мішками.
Мова дельфінівдосить складна і різноманітна. Дельфіни навіть мають імена, якіотримують при народженні. У ході експериментів на записаний вченимисвист-сигнал, що означає імя, завжди відгукувався один і той самийдельфін.
Дельфіни, також як кити і тюлені, не розрізняють синійколір. Завдяки цьому вони бачать під водою так само, як ми на суші - дляних вода прозора, вона не становить окремого колірового фону, як длянас. Основні кольори в морських і океанських глибинах для дельфінів, якправило, мають жовті, червоні і білі відтінки.
Дельфіни орієнтуються впросторі за допомогою сонара. Дельфін видає специфічні звуки(клацання), які відбиваються від навколишніх обєктів. Потім вінобробляє отримане відлуння і отримує обємне зображення. Більш того -оскільки дельфіни є прекрасними звукокопіювачами, вони можуть передатице зображення своїм родичу. І тодіінший дельфін «побачить» те, що бачивперший, практично «його очима».
Дорослий дельфін-афаліна може матидовжину від 1,9 до 4,5 метрів і важити від 150 до 650 кілограм. Спиннийплавець самця косатки може досягати у висоту 2,13 метрів.
Швидкість, зякою можуть плавати дельфіни, залежить від конкретного виду. Афаліниможуть розвивати швидкість до 40 км/год і вистрибувати на висоту до 5метрів.
Дельфіни затримують дихання на 5-7 хвилин, іноді можутьперебувати під водою до 10-15 хвилин. Дельфіни можуть пірнати на глибину200 метрів і, перебуваючи під водою, сповільнювати своє серцебиття.
Максимальназареєстрована глибина занурення дельфіна - 300 метрів. Рекордвстановила Таффі, спеціально навчений дельфін ВМФ США. Більшістьдельфінів, однак, рідко пірнають на такі глибини. Фактично, дельфінипроводять більшу частину часу свого життя на глибині менше двох метрів.Деякі фахівці припускають, що цим дивовижним тваринним просто неподобається холодна вода на великих глибинах.
Тривалість життядельфінів залежить від виду. Афаліни живуть у середньому 35-40 років.Вік дельфіна можна визначити по зубах: при спеціальній обробці на зубіможна побачити кільця, подібні тим, що ми бачимо на спиляних стовбурахдерев. Злічивши кільця, фахівці дізнаються вік дельфіна.
Удорослого дельфіна в середньому від 80 до 100 зубів. На відміну відакули, у дельфіна нових зубів не виростає - ті, що є, служать йому всежиття. Правда, їжу дельфіни не пережовують - рибу вони заковтують цілою,і вона перетравлюється у них в шлунку. Зуби ж їм потрібні для полюванняі, іноді, для самооборони.

Оцени ответ
Не нашёл ответ?

Если тебя не устраивает ответ или его нет, то попробуй воспользоваться поиском на сайте и найти похожие ответы по предмету Другие предметы.

Найти другие ответы

Загрузить картинку
Самые новые вопросы